menu: O Firmie | Nowości | KontaktGłówna

Czujniki poziomu do wody,

ścieków, szamba

Tu jesteś: arrow Główna arrow Automatyka arrow Czujniki, sondy arrow wyłączniki pływakowe


Czujniki pływakowe MAC3 ( wyłączniki pływakowe, sondy poziomu )

Przedstawiony opis zawiera informacje kilku wybranych typów sond. Aby obejrzeć całość oferty zapraszamy do sklepu.


Wylączniki plywakowe - czujniki poziomu wody

Regulatory poziomu przedstawione poniżej są pływającymi w cieczy przełącznikami, które pozwalają na załączenie i wyłączenie urządzeń elektrycznych ( pompy, zawory elektromagnetyczne, sygnalizacja stanów alarmowych). Główną ich zaletą są małe rozmiary, wysoka wytrzymałość, a także wysoka zdolność przełączania - posiadają mikroprzełącznik charakteryzujący się dużymi prądami przełączania. Wykonanie obudowy jako dwuściennej komory zapewnia pewność działania wewnętrznych mechanizmów. Do ustalenia punktu przełączania styków stosuje się obciążniki.


Czujnik pływakowy MAC3. Posiada atest Państwowego Zakładu Higieny dla wody pitnej.

235 Sonda pływakowa MAC3 - Atest higieniczny PDF : pobierz


Wyłącznik poziomu Mac-
najczęściej używany czujnik pływakowy do pomiaru poziomu ścieków.

Sonda pływakowa służy do sygnalizacji, wykrywania określonego poziomu cieczy. Sonda poziomu MAC ma zastosowanie w mediach typu woda zwykła lub morska, kwasy i zasady o niskim stężeniu, oleje, ścieki i szlamy ( nie zalecany do oleju opałowego).Odporny na zafalowania powierzchni cieczy do 35% jej poziomu. Może służyć do bezpośredniego sterowania pompą jednofazową o mocy max.0,75kW. Do regulacji różnicy poziomów służy obciążnik dołączony do wyłącznika pływakowego - im większa odległość obciążnika od pływaka (min. 15 cm), tym większy zakres regulacji poziomów ( minimalny zakres to 25 cm). Wymiary pływaka: krążek owalny przekroju 107 i 122 mm i grubości 53 mm. Przewód przyłączeniowy 3- żyłowy o przekroju 9 mm w izolacji PCV. Długość przewodu: 5,10,20 m. Czujnik poziomu cieczy typu MAC-3 znajduje zastosowanie w układach regulacji i sygnalizacji poziomu cieczy w zbiornikach otwartych lub zamkniętych np. w sygnalizacji alarmowej minimum/ maksimum jej poziomu. Cieczami kontrolowanymi mogą być: woda zwykła lub morska, kwasy, zasady, sole, alkohole, oleje, ścieki, szlamy itp.
Czujnik poziomu może pracować na powierzchni, jak i w podziemiach kopalń niemetanowych i metanowych- w wyrobiskach zaliczanych do stopnia „a", „b", „c" niebezpieczeństwa wybuchu metanu oraz klasy „A" lub „B" niebezpieczeństwa wybuchu pyłu węglowego.
Czujnik MAC-3 jest elementem biernym ( bez wewnętrznego źródła zasilania) zbudowanym z pływaka, przewodu i obciążnika. Wewnątrz hermetycznie zamkniętego pływaka ( IP68 ) znajduje się łącznik elektryczny z zestykiem przełącznym ( mikrowyłącznik)

Zastosowanie: Wyłącznik pływakowy jest urządzeniem pływakowym służącym do regulacji poziomu umożliwiającego automatyczne załączanie lub wyłączanie. Znajduje zastosowanie przede wszystkim do sterowania pracą pomp, a także elektrycznie sterowanych alarmów itp. Za jego pomocą wykrywany i sygnalizowany jest poziom cieczy np. wody zwykłej lub morskiej, nisko stężonych kwasów i zasad, olejów, ścieków, szlamy.

- czujnik poziomu pracy pomp przepompowni ścieków
- wyłącznik poziomu szamba, przepompowni na oczyszczalni ścieków
- czujnik poziomu wody na stacji uzdatniania wody
- sygnalizacja poziomów alarmowych wody, szamba
- czujnik poziomu szamba
- czujnik poziomu wody
- pomiar poziomu ścieków
- sygnalizator poziomu suchobiegu pomp

Nie jest odpowiedni dla oleju opałowego.

Przeszkody natomiast nie stanowi dla niego trudne środowisko ścieków. Jego pracy nie zakłócają zafalowania powierzchni cieczy ( nie większe niż 35% jej poziomu). Zawdzięcza to swojemu specjalnemu kształtowi pozbawionego jakichkolwiek krawędzi oraz podwójnemu zabezpieczeniu przed dostaniem się cieczy do wnętrza. Dzięki temu MAC 3 działa długo i bez zakłóceń. Może on być używany jako bezpośredni sterownik pompy jednofazowej o mocy do 0,75 kW.
Do wyłącznika pływakowego może być również dołączany ciężarek balastowy. Reguluje on różnicę poziomów w ten sposób, że wraz ze wzrostem odległości obciążnika od pływaka (przy czym minimum stanowi 15 cm), zwiększa się zakres regulacji poziomów (przy minimalnym zakresie wynoszącym 25 cm).

 

Parametry elektryczne : 16(4)A 250~
Rodzaj styków : przełączny
Ciśnienie dopuszczalne : 1 BAR
Ciężar : 250 g
Wymiary w mm : 106x154x54
Przewód wyjściowy PVC3x1 : średnica ok. 9 mm.
Certyfikat CE
Wyłączniki pływakowe MAC3

235 Sonda pływakowa MAC3 - Specyfikacja PDF : pobierz

235Cena czujnika pływakowego MAC w sklepie

Sonda pływakowa MAC3
235

Electromechaniczny regulator poziomu KEY

Pływakowy regulator poziomu KEY może służyć do bezpośredniego sterowania pompą małej mocy

  • Najczęściej na świecie używany przez producentów pomp wyłącznik pływakowy; 
  • Wykonany w wersji do napełniania lub opróżniania 
  • Posiada specjalne zabezpieczenia przed utratą szczelności 

Elektromechaniczny regulator poziomu dla ścieków KEY jest zanurzeniowym pływakowym przechyłowym regulatorem poziomu. Idealny do zastosowań w ściekach, zanieczyszczonych wodach poprzemysłowych z dużą ilością zawiesiny z większych cząsteczek, oraz w wodzie wzburzonej. 
Sonda pozwala na automatyczne załączanie lub wyłączanie ( np. pompy ) ale także elektrycznie sterowanych, alarmów, itp./ wówczas gdy założony poziom jest przekroczony.

Zastosowanie:

- czujnik poziomu pracy pomp przepompowni ścieków
- wyłącznik poziomu szamba, przepompowni na oczyszczalni ścieków
- czujnik poziomu wody na stacji uzdatniania wody
- sygnalizacja poziomów alarmowych wody, szamba
- czujnik poziomu szamba
- czujnik poziomu wody
- pomiar poziomu ścieków
- sygnalizator poziomu suchobiegu pomp

Parametry elektryczne : 16(4)A 250~
Rodzaj styków : przełączny
Ciśnienie dopuszczalne : 1 BAR
Ciężar : 157 g
Wymiary w mm : 81x131x41.5
Przewód wyjściowy PVC3x1 : średnica ok. 9 mm.
Certyfikat CE
sondy_pływakowe KEY

235 Sonda pływakowa KEY- Specyfikacja PDF : pobierz


 

 
235
23